Kas pritinka karaliams

Vienas ypatingai imlus naujiems įspūdžiams rytas Olandijoje Dordrecht mieste prasidėjo muziejaus restorano terasoje. Pasisėdėjimo įkvėpėjos tapo restoraną puošusios ‘miškingos’ gyvų gėlių puokštės, įsupusios mano fantaziją ir sukūrusios tobulo vidinio kiemo viziją.

Didingi kieme augantys klevai pritrenkia savo reljefiškais kamienais ir nesinori kad kas nors kitas atitrauktų dėmesį nuo jų. Jie yra erdvės karaliai ir nieko daugiau čia nereikia – išreiškė savo nuomonę olandas, dirbantis architektūros ir dizaino srityje.

Šiems ‘karaliams’ po kojomis visai nepritinka skurdi veja. Čia taip trūksta vešlios žolinės augalijos. Tačiau ne klasikinio žemę dengiančio Vinca, Pahysandra ar Ivy kilimo, bet drąsios tekstūros lapija pasižyminčių žolinių pavėsio augalų, kurie kartu su klevais kurtų kone miško įspūdį. Atsipūsti krėsle, mėgaujantis salotomis ar kava, miško tankmėje – kas gali būti nuostabiau? Tokiame artistiškame mieste, kaip Dordrecht’as tokio įspūdžio kiemas turėtų pasisekimą – paaiškinau savo kelionės draugui. Jis liko lengvai suintriguotas ir paskatino mane pateikti savo viziją eskizuose. Iš eskizų gimė vizualizacijos. Jas parengė Mantas Nainys.

Back to Top